LG 22MK400H 22 inch Full HD Monitor | TN Panel | AMD FreeSync
22 inch TN Display Monitor
1920 x 1080 FHD Resolution
AMD FreeSync Technology
1ms GTG Response Time
Black Stabilizer Mode
Panel 22 inch TN Display Panel
Resolution 1920 x 1080 (Full HD)
Response Time 1ms GTG
Tilt -5(Front) ~ 20(Rear)
Connectivity HDMI, D-sub, Headphone Out
OVERVIEW
TECHNICAL SPECIFICATION
BASIC DETAILS_
Size_ 22 inch
Panel Type_ TN Panel
Resolution_ 1920 X 1080 (Full FHD)
Response Time (GTG)_ 1 ms (GTG)
Color Gamut (CIE1931)_ NTSC 72%
Color Depth (Number of Colors)_ 16.7M colors
Brightness (Typ.)_ 200cd/m2(Typ.)
Aspect Ratio_ 16:9
Contrast Ratio_ 1000:1(native)
Viewing Angle_ 170x 160
Surface Treatment_ Anti-glare, 3H
CONNECTIVITY_
Input (Rear) Digital_ HDMI
Input (Rear) Analog_ D-sub
Output (Rear) Audio_ Headphone Out
POWER_
Power Type_ Adapter
Input_ 100-240Vac, 50/60Hz
Power Consumption_ 29W (EPA), 20W (Typ.)
Sleep Mode_ Under 0.3W
Off Mode_ Under 0.3W
ENVIRONMENT CONDITIONS_
Operating Temperature_ 0C 40C
Operating Humidity_ Less than 80%
STANDARD_
Active-Standby_ 0.25W
Comparative Energy Consumption_ 73 kWh/year
Safety_ CB Scheme, RCM
ERP/US EPA_ Yes/No
EMC_ RCM, Class (B)
Star Rating_ 5 (Stars)
SPECIAL FEATURE_
Stand Tilt_ -5(Front) ~ 20(Rear)
VESA Standard Mount Interface_ 75mm x 75mm
DIMENSION_
Withstand (W x H x D)_ 510 x 360 x 182 mm
Without stand (W x H x D)_ 510 x 306 x 39 mm
Carton (W x H x D)_ 640 x 365 x 124 mm
WEIGHT_
Withstand Weight_ 2.4 kg
Without stand Weight_ 2.1 kg
Packed Weight_ 3.5 kg
Specification: LG 22MK400H 22 inch Full HD Monitor | TN Panel | AMD FreeSync